От създаването си досега дружеството е натрупалo значителен международен опит. Кантората е призната във всички международни юридически справочници като една от най-добрите в България в множество сектори.Два от най-реномираните правни справочника -Chambers and PartnersиLegal 500,многократно класират канторатана първо място и я препоръчват като водеща в областта напроцесуалното представителство.
Дружеството e консултирало редица уважавани клиенти, като един от най-значимите е "Майкрософт Корпопейшън", който два пъти номинира"Георгиев, Тодоров и Ко."за свой най-добър правен консултант извън САЩ. Адвокатите са отлични професионалисти в секторите, в които специализират.
"Георгиев, Тодоров и Ко."е единственият български представител в международната организацияLawyers Associated Worldwide (LAW), която има членове от над сто страни. Кантората е член и на международната мрежаVogel Global Competition Network.Затова тя разполага с достъп до богата информационна мрежа, която дава възможност за контакт с водещи адвокатски кантори по цял свят при спорове с международен елемент.
Представяме "Голямата петорка" на "Георгиев, Тодоров и Ко." доказани професионалисти, избрали правото за своя мисия и призвание - проф. Иван Тодоров - основател и старши съдружник, адв. Николай Лазаров - управляващ съдружник, адв. Александър Пачаманов, адв. Арно Мамасян и адв. Миглена Пенева старши съдружници.
Арно Мамасян е старши съдружник в Адвокатско дружество "Георгиев, Тодоров и Ко.". Той специализира в граждански и арбитражен процес, корпоративно и търговско право, имуществено право и приватизация. Завършил е Юридическия факултет на СУ "Св. Климент Охридски" и е вписан в Софийската адвокатска колегия, а също и в Регистъра на представителите по индустриална собственост за изобретения, полезни модели и търговски марки. Практиката му включва участие в проекти на Eвропейската банка за възстановяване и развитие и на Европейския механизъм за стабилност. Успешно консултира международни клиенти в различни области относно инвестиции в местни дружества, включително лицензионния режим, вноса и износа на газ. Ключови компании и предприятия разчитат на неговата експертиза. Арно Мамасян е арбитър към Арбитражния съд при КРИБ.
СФЕРИ НА ДЕЙНОСТ: Съдебно и арбитражно производство, конкурентно право, интелектуална собственост, корпоративно и търговско право, недвижими имоти и устройство на територията, концесии, банково, финансово и застрахователно право, енергийно право и природни ресурси.
Адв. Мамасян, неотдавна казахте, че изкуственият интелект няма да е в състояние скоро да измести адвокатите. Каква "машина" е добрият адвокат днес?
Слава Богу, адвокатът не е и не може да бъде "машина", нито в пряк, нито в преносен смисъл. Трудно може да се даде определение за "добър адвокат", но това определение съчетава много знания и максимално усилие в полза на клиента.
Как развитието на технологиите лично вас ви предизвиква професионално да се променяте?
Технологиите дават много повече информация на адвокатите и много по-висока скорост в работата им, което в крайна сметка носи повече възможности, в това число и на мен, за по-ефективна работа в полза на клиентите.
Каква картина на общественото развитие и на обществените отношения виждате отразена в огледалото на правото през 2024 г.?
Процесът на влияние на развитието на обществените отношения в нормативната рамка е по-бавен. С други думи, за да се стигне до рефлексия на това изменение в обществения процес на нормативно равнище, е нужно повече време. Това, което се случва "днес", евентуално бихме видели "утре" като промени или нова нормативна рамка.
Юридическият казус, или просто въпросът, на който продължавате да търсите решение?
Има такъв, но той със сигурност не е нито юридически казус, нито правен въпрос. Със сигурност обаче има връзка със справедливостта, което все пак го доближава до юридическото поле.
Текстът е част от бр. 120 на сп. "Икономика". Публикува се в Economic.bg по силата на партньорско споразумение между двете медии. Темите и мненията са подбрани от екипа на списанието и не съвпадат непременно с редакционната политика на Economic.bg.
прочети още
Източник:
economic.bg
назад към списъка с новини